Programma

Written by Maija Demitere on februāris 25, 2021 Categories: 

Skaties iepriekšējo notikumu ierakstus YouTube


Tiešsaistes diskusija par nodarbinātību radošām personām (latviešu valodā)

Diskusija par nodarbinātību radošām personām. Diskusijā piedalīsies: Gints Reķēns – LIAA Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs, diskusijas moderators, Nauris Lazdāns – Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, Anna Priedola – Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja, Kristaps Puķītis – performanču un audio mākslinieks, kultūras notikumu producents un Dirty Deal Audio vadītājs, Agate Ambulte – Digitālo inovāciju parka vadītāja un Mikus Austers – video mākslinieks, producents, režisors un video izstrādes kompānijas M27 media vadītājs. Katrs diskusijas dalībnieks pārstāv savu nozari, lai visi kopā veidotu pēc iespējas pilnīgāku skatījumu uz Liepājas radošo jomu.

Diskusijā skatīie jautājumi:

Iegūstot izglītību, kas iekļauj radošumu, pēc studiju beigšanas ir grūti orientēties darba tirgū – kā saglabāt savu individualitāti, savu unikālo mākslinieka domu un rokrakstu, bet tajā pat laikā spēt arī samaksāt rēķinus? Kā monetarizēt idejas un radošumu, ko nevar izmērīt darba stundu skaitā?

  • Kāpēc nepieciešams jaunuzņēmuma termins un dažādas atbalsta programmas biznesa iesācējiem? Kā tas sekmē nozares attīstību un pilsētas labklājību?
  • Kā saprast, ka radošā darba rezultāts ir jaunuzņēmuma vērts?
  • Studiju procesa rezultāts ir vispārīgi izglītots un inteliģents cilvēks. Augstskolu studiju programmas, gan akadēmiskās, gan profesionālās, nevar sagatavot jaunos profesionāļus pilnīgi visām iespējamām darba vietām radošajās industrijās. Kādas dzīves pieredzes, prasmes, kompetences būtu tās, kam būtu jāpievērš uzmanība?
  • Radošo industriju jēdziens joprojām ir visnotaļ neskaidrs un drīzāk intuitīvs. Kā Jūs definētu, kas ir radošās industrijas? Kādi īpaši noteikumi un atvieglojumi piemērojami radošo industriju uzņēmumiem? Kā lai kļūst par radošās industrijas darbinieku?
  • Kā pasaulei paziņot par savu inovatīvu ideju un spējām? Kādi ir nozīmīgākie soļi tēla un profesionālās komunikācijas veidošanā radošo industriju nozarē? Kā sameklēt domubiedrus un veidot darba grupu jaunuzņēmumam?

Alvis Misjuns | Fotogrammetrija un tās pielietošana

Meistarklases laikā dalībnieki apgūs ievadu fotogrammetrijā un kā ar vienkāršu motion tracking (kustības izsekošanu) var digitalizētos (“ieskenētos”) objektus “iekustināt”. Meistarklasē varēs arī apgūt kā sagatavot iegūtos modeļus izrādīšanai izmantojot webGL un A-Frame.


Zilvinas Lilas | Scantology. Īstenības pārvērtēšana

Šīs lekcijas galvenais fokuss ir lāzerskenēšanas tehnoloģijas izmantošana kā mākslinieciskās izpausmas līdzeklis. Pašlaik lāzerskenēšanas tehnika, tās augstās precizitātes dēļ, galvenokārt tiek izmantota ģeoloģijā, pilsētas plānošanā un arhitektūrā. Tomēr tā varētu būt vērtīgs papildinājums māksliniecisko rīku kopai un metodikai, ko pašlaik izmanto foto un filmas. Tā vietā, lai ietu šauri noteikto paredzēto ceļu, skenēšanai varētu un varbūt pat vajadzētu pieiet gan kā reāllaika izrādei, izmantojot mūsdienu teātra un dejas paņēmienus un vārdu krājumu, gan kā dokumentāciju, kas tuvojas dokumentālajai fotogrāfijai. Viens no lekcijas uzdevumiem būs reāllaika horeogrāfiska sasaite ar skeneri, lai veidotu un pielāgotu skenēto materiālu, vēl viens – kā izmantot skeneri kā dzīvotspējīgu dokumentālu materiālu nesēju. Papildu interesējošās jomas būs tas, kā rīkoties ar “uncanny valley” parādību, kas skar 3D animāciju kopš jaunāko realitātes atdarināšanas instrumentu ieviešanas un neapstrādātiem skenētiem datiem kā māksliniecisko materiālu. Lekcijā tiks kritiski pārdomātas mūsu attiecības ar tehnoloģijām un pavērtas jaunas iespējas izvairīties no izveidotajām tehniskajām un metodiskajām hierarhijām.

Zilvinas Lilas interesē tīkla un multimediju dizains, 3D animācija, datorgrafika, interaktīvās sistēmas, tehnoloģijas un tehnoloģiju pielietojums izklaidei. Lilas ir strādājis pie vairākiem animācijas projektiem. Tais skaitā strādāja un lasīja lekcijas Volta Disneja studijās. Pašlaik Lilas strādā par profesoru Mediju mākslas akadēmijā (Kunsthochschule der Medien) Ķelnē, Vācijā.

Komentāri ir izslēgtiProgramma